Wielki bursztyn znaleziony na plaży w Darłowie!

Wielki bursztyn znaleziony na plaży w Darłowie!

Takiego szczęścia nie mają nawet doświadczeni poszukiwacze bursztynu! Para spacerująca nad brzegiem morza w Darłowie, trafiła na bursztyn wielkości dłoni! Pięknym znaleziskiem pochwalono się w internecie. Czy zdjęcie przyciągnie do Darłowa amatorów bursztynu? Z pewnością warto przyjechać i sprawdzić, co nadmorskie miasteczko ma do zaoferowania!

Morze wyrzuciło na brzeg bursztyn o wadze 140 gramów

Małżeństwo, które wybrało się na spacer nad brzegiem morza, nie podejrzewało, jaki prezent zgotuje im sama natura. Na piasku leżał miodowy, przepięknie mieniący się kawałek bursztynu. I to nie byle jaki kawałek, bo wielkości dłoni. Po zważeniu okazało się, że bursztyn jest ciężki na 140 gramów. Para szczęśliwców wrzuciła do sieci zdjęcia przedstawiające wyjątkowe znalezisko. Trzeba przyznać, że darłowski bursztyn jest wyjątkowo piękny.

Nad polskim morzem można znaleźć dorodne kawałki bursztynu, ale nie jest to łatwe. Najlepszy czas na poszukiwania to wiosna i jesień, gdyż liczne sztormy dają więcej szans na to, iż morze wyrzuci na brzeg coś ciekawego. Cierpliwość i wprawne oko mogą okazać się pomocne w poszukiwaniach.