O krok od tragedii w Darłowie

O krok od tragedii w Darłowie

Do niebezpiecznej sytuacji drogowej doszło dzisiaj (02.09) na drodze krajowej 203 w Darłowie. Kierowca samochodu osobowego marki Seat Ibiza stracił chwilowo panowanie nad pojazdem i o mało nie staranował idącej chodnikiem wycieczki szkolnej. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do tej niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiaj ok godziny 10 na drodze krajowej nr 203 w Darłowie. Kierowca samochodu osobowego jadąc w kierunku Żukowa Morskiego, stracił chwilowo panowanie nad pojazdem. Mało co nie doszło do tragedii, ponieważ gdyby kierowca nie odzyskał panowania nad pojazdem, uderzyłby on ze znaczną prędkością w grupę przedszkolaków, która była aktualnie na wycieczce.

Z relacji naocznych świadków zdarzenia, że kierowca seata mógł w pewnym momencie zahaczyć kołem o krawężnik, co spowodowało utratę kontroli nad pojazdem. Według niektórych ze świadków poruszał się on ze znacznie większą prędkością niż ta, która jest dozwolona na tym odcinku. Niestety, nikt z naocznych świadków nie był w stanie zapamiętać numerów rejestracyjnych pojazdu.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. W tym przypadku na szczęście nie doszło do tragedii, jednak mała chwila wystarczyłaby, aby zagrożone było życie małych dzieci.