Jesienne wakacje w Darłowie

Jesienne wakacje w Darłowie

Sezon jesienny niezbyt często kojarzy się z wypoczynkiem, a to duży błąd. Ta pora jest wprost idealna na wakacje zwłaszcza dla osób, które nie lubią tłumów i nieznośnego upału. Czy nad morze warto wybrać się jesienią? Co o tej porze można zobaczyć w Darłowie? Sprawdzamy.

Morskie wakacje jesienią?

Zimniejsze miesiące roku to nad morzem zwykle dość spokojny okres. W nadmorskich miejscowościach w tym czasie ruch zamiera, co dla wielu osób jest naprawdę dobrą wiadomością. Wybierając się w tym czasie na wakacje, możemy liczyć na pełen relaks oraz brak kolejek i tłumów. Nie będzie też wielkich imprez oraz hałaśliwych dzieci. To duży plus dla osób, które wakacje wiążą przede wszystkim z wypoczynkiem w atmosferze ciszy i relaksu.

To jednak niejedyny powód, dla którego do Darłowa warto wybrać się właśnie teraz. Obecnie możemy tutaj liczyć na niższe ceny i wiele jesiennych promocji. Na specjalne okazje możemy liczyć między innymi w Hotelu Lidia oraz Gościńcu Darłowo. Nie są to jedyne miejsca z atrakcyjnymi zniżkami. Praktycznie w całym mieście noclegi są zdecydowanie tańsze niż w sezonie.

Atrakcje w Darłowie

W Darłowie przez cały rok jest wiele atrakcji, które zapewnią nam rozrywkę oraz dadzą sporą dawkę wiedzy. Jedna z nich jest Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie, z którym wiąże się wiele ciekawych historii i legend. Niewątpliwie warto też odwiedzić port oraz latarnię morską. W pobliżu znajduje się tez park przygód dla dzieci.

Główną atrakcją jest oczywiście plaża. W Darłowie mamy wschodnią i zachodnią. Warto odwiedzić obie, ponieważ bardzo się od siebie różnią. Jedna z nich jest częściowo zamknięta na pełne morze. Oczywiście można tam spacerować do woli.

W bardziej wietrzne lub chłodne dni w mieście znajdziemy całkiem spory wybór knajpek oraz wiele hoteli ze SPA, gdzie będziemy mogli w spokoju się zrelaksować. Z dziećmi można odwiedzić również park wodny. Na pewno nie zabraknie w nim rozrywek dla żadnego z członków rodziny.