Radosne morsowanie w Darłówku z okazji Święta Niepodległości

Radosne morsowanie w Darłówku z okazji Święta Niepodległości

Święto Niepodległości jest radosnym świętem państwowym, uroczyście obchodzonym w całym kraju. Swoją radość z niepodległej Polski każdego roku manifestują również wielbiciele morsowania. 11 listopada to świetna okazja do celebrowania Święta Niepodległości w mniej oficjalny sposób. Miłośnicy lodowatych kąpieli w sezonie spotykają się w każdą niedzielę.

Kąpiel dla zdrowia z okazji Święta Niepodległości

Morsy z Darłowa wyjątkowo zbiorą się także 11 listopada, a więc w czwartek. Morsowanie w Darłówku z reguły odbywa się w każdą niedzielę, oczywiście w sezonie. W listopadzie zaczyna się najlepszy czas dla wielbicieli lodowatych kąpieli w morzu, a rozpoczęcie sezonu zbiega się w czasie z radosnym Świętem Niepodległości. Można się spodziewać, że i tym razem morsy z Darłowa nie zawiodą i 11 listopada pojawią się na plaży ozdobieni w biało-czerwone barwy narodowe.

Jakie korzyści daje morsowanie?

Kąpiele w zimnej morskiej wodzie wydają się szaleństwem, ale tylko do czasu pierwszego morsowania. Efektem zauważalnym od razu po kąpieli w lodowatej wodzie jest poprawa samopoczucia, wręcz euforia, która sprawia, że w morsowaniu zakochuje się niemal każdy, kto choć raz spróbuje tej aktywności. A trzeba przyznać, że ponure jesienno-zimowe dni średnio sprzyjają pozytywnym nastrojom. Dzięki morsowaniu możemy więc przetrwać zimę w lepszym humorze.

Regularne morsowanie przynosi także szereg korzyści fizycznych. To świetny sposób na złagodzenie bólu mięśni i nieocenione wsparcie dla organizmu, który podczas lodowatych kąpieli wzmacnia swoją odporność. Morsowanie docenią także osoby walczące z dodatkowymi kilogramami. Organizm zanurzony w zimnej wodzie spala mnóstwo energii, by się ogrzać, co prowadzi do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.