Silny wiatr w Darłowie. Meteorolodzy ostrzegają

Silny wiatr w Darłowie. Meteorolodzy ostrzegają

W województwie zachodniopomorskim znowu będzie wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie I stopnia wydano dla kilku powiatów, w tym powiatu sławieńskiego.

Alert I stopnia dla północnych powiatów Pomorza Zachodniego

Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi podmuchami wiatru w nocy z piątku na sobotę. Prędkość podmuchów może sięgać od 30 do 40 km na godzinę, w porywach do 75 km. Prawdopodobieństwo prognoz jest duże, bo wynosi aż 70%. Ostrzeżenie I stopnia dotyczy siedmiu powiatów, między innymi powiatu sławieńskiego, gryfickiego i koszalińskiego. Wietrznie będzie także w Świnoujściu.

Gdy na zewnątrz wieje, warto zaopatrzyć się w nakrycie głowy i rękawiczki. Cieplejsze ubrania chronią przed dyskomfortem. Podczas wietrznych dni warto również zrezygnować ze spacerów po lesie. Wiatr z łatwością przewala stare drzewa i obrywa gałęzie. Taki spacer może więc źle się skończyć. Warto również uważać na samochody i nie parkować ich w pobliżu drzew. Wygląda na to, że tej zimy czeka nas jeszcze sporo zmagań z silnym wiatrem.