Wędkarze zauważyli pusty ponton na jeziorze Kopań. 72-latek nie żyje

Wędkarze zauważyli pusty ponton na jeziorze Kopań. 72-latek nie żyje

Piękna sobotnia pogoda zachęciła wielu miłośników wędkarstwa do rozstawienia sprzętu nad jeziorem Kopań w gminie Darłowo. Po południu grupa wędkarzy zauważyła dryfujący na jeziorze ponton. Chwilę później dostrzeżono także ciało mężczyzny. Wędkarze wezwali pomoc.

Trwa badanie okoliczności zdarzenia

Na miejsce zgłoszenia przybyły dwa zastępy strażackie. Z wody wyłowiono ciało 72-letniego mężczyzny. Wkrótce na miejscu pojawili się także policjanci, prokurator oraz lekarz, który potwierdził zgon mężczyzny. Badanie okoliczności zdarzenia wciąż trwa, jednak wstępnie ustalono, że 72-latek wybrał się tego dnia na ryby. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach mieszkaniec Darłowa wpadł do wody i dlaczego nie zdołał wydostać się z powrotem na ponton, który dryfował obok. Więcej informacji dostarczy sekcja zwłok, którą zlecił prokurator.

W sezonie wiosenno-letnim wzrasta zainteresowanie spędzaniem wolnego czasu w pobliżu akwenów wodnych. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności nad wodą i przestrzegać zasad obowiązujących na terenach kąpielisk.