70 lat Morskiej Edukacji w Darłowie – Świętowanie Jubileuszu Zespołu Szkół Morskich

70 lat Morskiej Edukacji w Darłowie – Świętowanie Jubileuszu Zespołu Szkół Morskich

Jedno z najbardziej prestiżowych ośrodków edukacyjnych na pomorzu, Zespół Szkół Morskich w Darłowie, zaprasza na dwudniowe obchody swojego 70-lecia, które odbędą się 6 i 7 października. W celu uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu, zarówno dla gości jak i absolwentów, przygotowano wiele ciekawych atrakcji.

W dniu rozpoczęcia świętowania, 6 października, już od wczesnych godzin porannych goście będą mogli zarejestrować się w szkole oraz otrzymać specjalny zestaw upominków na pamiątkę. Tego dnia wszyscy przybyli będą mieli możliwość zwiedzania budynku szkoły i przywoływania wspomnień z czasów nauki. O godzinie 11:00 rozpocznie się uroczyście zaplanowany program, zaczynając od oficjalnej akademii w Kinie Bajka. Po niej nastąpi otwarcie wystawy „Wychowani przez morze”, stworzonej przez byłych uczniów szkoły. W trakcie spotkania zostanie również zaprezentowana książka „Morsacy z Darłowa” autorstwa Pana Krzysztofa Sochy, która opisuje historię tej placówki. Ponadto, w ramach obchodów 70-lecia szkoły planowane są obchody 10-lecia zespołu szkolnego „Niezbędny Balast”. Organizatorzy mają nadzieję na wieczorne zakończenie dnia przy dźwiękach szant, gitary i tradycyjnej herbaty z rumem.

Drugiego dnia świętowania, 7 października, uroczystości rozpoczną się od przemarszu ulicami miasta do kościoła Mariackiego, gdzie zostanie odprawiona msza święta w intencji społeczności szkolnej. O 11:00 na miejscowym rynku odbędzie się ceremonialne ślubowanie pierwszoklasistów, a uczestniczyć w nim będzie również poczet sztandarowy złożony z absolwentów szkoły. Goście będą mieli ponownie okazję do zwiedzania szkoły oraz możliwość udziału w rejsie statkiem szkolnym. Wieczór zaś upłynie pod znakiem Balu Absolwenta – eleganckiego wydarzenia organizowanego w Hotelu Jan w Darłówku dla pracowników i absolwentów szkoły.