Inwestycja w przyszłość: darmowe szkolenia dla młodzieży w dziedzinie energetyki wiatrowej

Inwestycja w przyszłość: darmowe szkolenia dla młodzieży w dziedzinie energetyki wiatrowej

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na kompetentnych pracowników w sektorze energii wiatrowej, Zespół Szkół Morskich w Darłowie wraz z Vulcan Training & Consultancy i Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej uruchamiają innowacyjny projekt szkoleniowy. W ramach tego przedsięwzięcia, o wartości ponad 1 milion złotych, uczniowie otrzymają bezpłatne certyfikaty uprawniające do pracy na turbinach wiatrowych.

Inicjatywa pod nazwą „Wkręć się na wiatraki i pracuj na najwyższym poziomie!” ma za zadanie otworzyć młodym ludziom drzwi do kariery w obecnie prężnie rozwijającym się sektorze energetyki wiatrowej. Ten pierwszy tego typu projekt szkoleniowy jest bezpośrednią odpowiedzią na dynamiczny rozwój morskiej energetyki wiatrowej i skutkujące tym rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowane kadry, takie jak technicy czy instalatorzy turbin wiatrowych.

Kompetencje i umiejętności te są aktualnie poszukiwane nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Firmy z branży energetyki wiatrowej potrzebują pracowników o różnorodnych specjalizacjach i umiejętnościach, a kluczowe znaczenie ma tu odpowiednie kształcenie i szkolenie. To, połączone z atrakcyjnością dobrze płatnych stanowisk pracy w tym sektorze, daje uczniom solidną motywację do dalszego kształcenia się w tym kierunku.