Prognoza pogody na początek tygodnia

Prognoza pogody na początek tygodnia

Proszę przygotować się na intensywne ciepło w najbliższy poniedziałek. O zmierzchu, konkretnie około trzeciej nad ranem, będzie najchłodniej z temperaturą spadającą do 14 stopni Celsjusza. Od tego czasu, temperatura zacznie stopniowo rosnąć i do godziny siódmej powinna osiągnąć wartość 17 stopni. Najwyższe wartości temperatury, na poziomie 27 stopni Celsjusza, zostaną zarejestrowane około godziny piętnastej, choć odczuwalne ciepło będzie nieco niższe, o jeden stopień. Nadejście wieczora przyniesie ze sobą spadek temperatury, a o godzinie 22:00 termometry powinny pokazać wartość 21 stopni.

W tym dniu rano będziemy mogli cieszyć się blaskiem słońca dzięki niewielkiemu zachmurzeniu. Jednakże już po południu i do późnego wieczora możemy spodziewać się znacznego pokrycia nieba chmurami. Mimo to, cały dzień powinien pozostać wolny od opadów deszczu.

Znaczny wpływ na nasze samopoczucie podczas dnia będzie miał łagodny wiatr z południa, który będzie wiał z prędkością 16 km/h. W dodatku, wskaźnik promieniowania UV będzie na bezpiecznym, niskim poziomie, wynoszącym 2 punkty na 10-stopniowej skali.

W poniedziałek słońce wzejdzie o godzinie 6:31 i zajdzie o 19:04, co daje nam łącznie 12 godzin i 32 minuty światła dzienne. Ta długość dnia jest krótsza o 4 godziny i 41 minut od najdłuższego dnia roku. Astronomiczna jesień nastąpi za pięć dni.