Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023 w Darłowie

Podsumowanie sezonu wakacyjnego 2023 w Darłowie

Teraz, kiedy lato 2023 jest już historią, nadszedł czas na analizę i omówienie wyników sezonu turystycznego w mieście Darłowo. Również zakończone zostały regularne spotkania między służbami miejskimi, które miały na celu bieżącą ocenę sytuacji bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń panujących w naszej społeczności.

22 września 2023 r., w siedzibie Urzędu Miasta Darłowo odbyło się tradycyjne, roczne zebranie podsumowujące letni sezon. Tego dnia, reprezentanci różnych służb i instytucji odpowiedzialnych za działania na terenie miasta, zgromadzili się, aby przedyskutować sprawy sezonu letniego, m.in.:

Prowadzenie działań Ratownictwa Wodnego było istotnym elementem planów miasta na lato 2023. Jest to już piąty sezon z rzędu, w którym nie odnotowano żadnych przypadków utonięć na plażach Darłowa. Plan zakładał funkcjonowanie dziewięciu strzeżonych kąpielisk (cztery na plaży wschodniej i pięć na plaży zachodniej). Jednakże z powodu niedoboru ratowników, nie wszystkie z nich mogły zostać otwarte. Każde z tych kąpielisk było wyposażone w niezbędny sprzęt ratunkowy oraz posiadające odpowiedni regulamin, co zapewniało bezpieczeństwo korzystających z nich.