Leśny Dworek – najbardziej na północ położona winnica w Polsce

Leśny Dworek – najbardziej na północ położona winnica w Polsce

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że okolice Darłowa to obszar, gdzie rozwija się winiarstwo. Leśny Dworek, winnica położona w tym rejonie, jest najdalej na północ wysuniętą plantacją winorośli w Polsce. Jest też jedynym miejscem uprawy winogron w tej części wybrzeża, co czyni je niezwykle charakterystycznym punktem na mapie krajowej produkcji wina.

Leśny Dworek to jednak nie tylko miejsce, skąd pochodzi wino. To także centrum, gdzie propaguje się kulturę winiarską i edukację związaną z nią. Kalendarz wydarzeń organizowanych przez tę winnicę, w tym tradycyjne winobrania, stanowi doskonałą okazję do pogłębiania wiedzy na temat procesu powstawania wina i rosnącej popularności polskich winnic. Dla wielbicieli tego trunku jest to także szansa na spędzenie czasu w unikalnym miejscu pełnym historii.

Ostatnio w Leśnym Dworku odbyło się winobranie, które zapoczątkowało nowy sezon produkcji wina pod marką „Winnica Darłowo”. Plantacja składa się z około 7000 krzewów zarówno białych, jak i czerwonych winogron. Obecnie miłośnicy wina mogą się delektować produktami z odmian: Cabernet Cortis, Solaris i Muscaris.

Planując zwiedzanie Darłowa, warto odwiedzić Leśny Dworek. To miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom wina, ale i tym, którzy szukają unikalnych doświadczeń i kulturalnych inspiracji.