Bezpieczeństwo na drogach: Sławieńscy policjanci ścigają nietrzeźwych kierowców i rowerzystów

Bezpieczeństwo na drogach: Sławieńscy policjanci ścigają nietrzeźwych kierowców i rowerzystów

Osoby, które pod wpływem alkoholu decydują się na udział w ruchu drogowym, niezależnie od tego czy kierują samochodem czy poruszają się na rowerze, stanowią poważne zagrożenie zarówno dla siebie samych, jak i dla innych użytkowników dróg. W ciągu ostatnich 48 godzin, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zdobyli na tyle wiele dowodów na te niebezpieczne zachowania, że zdecydowali się na wyeliminowanie nietrzeźwego kierowcy Peugeota, operatora motoroweru oraz pięciu pijanych rowerzystów z dróg naszego powiatu. Szczególnie niechlubny rekord ustanowiła 55-letnia mieszkanka powiatu sławieńskiego, która została przyłapana na prowadzeniu roweru mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mimo surowych konsekwencji za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, nadal obserwujemy takie przypadki. „W ciągu ostatnich dwóch dni nasi funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę trzeźwości zarówno kierowców, jak i rowerzystów na terenie powiatu” – relacjonuje st. asp. Kinga Warczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. W trakcie jednej z interwencji, kiedy 46-letni kierowca Peugeota został zatrzymany na jednej z ulic Sławna, policjanci poczuli od niego silny zapach alkoholu. Badania wykazały, że mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, tym razem 33-letni kierowca motoroweru, został zatrzymany również w Sławnie. Test na zawartość alkoholu w organizmie wykazał u niego prawie jednego promila. Obydwaj mężczyźni stracili swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdów i będą musieli odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem. Czeka ich grzywna, potencjalnie dwa lata pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.