Rozczarowanie studentów Politechniki Koszalińskiej: likwidacja kierunku Ochrona Klimatu

Rozczarowanie studentów Politechniki Koszalińskiej: likwidacja kierunku Ochrona Klimatu

3 października studenci na Politechnice Koszalińskiej, zarówno z kierunku Ochrona Klimatu jak i innych specjalności, rozpoczęli nowy rok akademicki. Jednakże, informacja o planowanej likwidacji kierunku Ochrona Klimatu przyniosła im niemałe rozczarowanie nie długo po rozpoczęciu zajęć.

Kierunek Ochrona Klimatu na poziomie I stopnia (studia inżynierskie) wybrali Natalia i Kacper, by okazało się, że są oni jedynymi studentami zainteresowanymi tą specjalnością. To nie jest jednak sytuacja zaskakująca – uczelnia ma już doświadczenie w likwidowaniu kierunków, które cieszyły się niewielkim zainteresowaniem wśród kandydatów, choć nie zawsze było to działanie bezpowrotne.

Dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK i prorektor ds. kształcenia zapewnia, że uczelnia stara się jak najszybciej informować kandydatów o ewentualnym uruchomieniu lub likwidacji danego kierunku. Działa to na korzyść studentów, którzy mają wtedy możliwość podjęcia decyzji o złożeniu aplikacji na inną uczelnię. – Przy likwidacji kierunku Ochrona Klimatu skontaktowaliśmy się z wszystkimi osobami, które zarejestrowały się w systemie rekrutacyjnym. Niespodziewanie okazało się, że większość z nich zdecydowała o zmianie planów studiowania bez wcześniejszego poinformowania o tym uczelni. Przed rozpoczęciem roku akademickiego nie mieliśmy podstaw do likwidacji kierunku. Mieliśmy kilkanaście kompletnych dokumentów rekrutacyjnych oraz opłat od potencjalnych studentów – wyjaśnia prorektor.