Spotkanie policjantów z seniorami: Jak nie stać się ofiarą oszustwa?

Spotkanie policjantów z seniorami: Jak nie stać się ofiarą oszustwa?

W ramach programu „Bezpieczny senior”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie oraz Komisariatu Policji w Darłowie odwiedzili słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Idea spotkania była prosta – pragnęli oni przekazać starszym osobom niezbędną wiedzę na temat przedstawicieli prawa, których celem jest wykorzystywanie naiwności i łatwowierności seniorów.

Głównym celem tych spotkań było uświadomienie starszym osobom, jak możliwe jest manipulowanie nimi przez przestępców, jakie metody stosują oszuści i jakie kroki powinny podjąć, aby chronić się przed nimi. Wszystko to zostało zaprezentowane przez doświadczonego policjanta, który opisał wiele różnych scenariuszy, które mogą wystąpić.

Podczas spotkania, za pomocą konkretnych przykładów, seniorzy dowiedzieli się dokładnie, jak nie stać się ofiarą oszustów, którzy wykorzystują tak zwane metody „na wnuczka” czy „na policjanta”. Policjanci chcieli przede wszystkim uświadomić słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku o tym, jak ważne jest, aby byli zawsze czujni i nie dawali się nabrać na manipulacje przestępców.