Zaproszenie na Uroczystości z okazji 105. Rocznicy Niepodległości Polski w Darłowie

Zaproszenie na Uroczystości z okazji 105. Rocznicy Niepodległości Polski w Darłowie

W tym roku mamy zaszczyt zaprosić wszystkich na świętowanie 105. rocznicy powstania Niezależnej Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w malowniczym Darłowie.

Uroczyści obchody zaplanowano na 11 listopada 2023 roku (sobota). Rozpocznie się ona tradycyjnie mszą świętą dedykowaną Ojczyźnie, która odbędzie się o godzinie 12:00 w Kościele Mariackim.

Po uroczystościach kościelnych, o godzinie 13:00, przewidziano przemarsz do Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego. Trasa przemarszu rozpocznie się przy Kościele Mariackim i skierowana będzie na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dalsza część programu, zaplanowana na godzinę 13:10, to Manifestacja Patriotyczna. W jej trakcie będą miały miejsce wystąpienia kompanii reprezentacyjnych oraz pocztów sztandarowych. Swoją obecnością zaszczycą nas również przedstawiciele powiatu, samorządu darłowskiego, różnych instytucji i organizacji, oraz przybyli goście i mieszkańcy. Podczas tego wydarzenia odbędzie się salwa honorowa oraz składanie kwiatów. Dodatkowo, specjalne emocje wzbudzi występ CHÓRU DARŁOWSKICH PRZEDSZKOLI, który wykona utwór „Przybyli ułani pod okienko”.