Przebudowa drogi w miejscowości Wicie: plany inwestycyjne warte 7 milionów złotych

Przebudowa drogi w miejscowości Wicie: plany inwestycyjne warte 7 milionów złotych

Droga nadmorska w regionie Wicie, służąca jako trasa wypoczynkowa, zostanie poddana gruntownej przebudowie. Według szacunków, koszt całego przedsięwzięcia wyniesie ponad siedem milionów złotych. Prace remontowe odbędą się na terenie gminy Darłowo.

Planowana inwestycja zakłada wybudowanie nowego odcinka drogi o długości przekraczającej jeden kilometr, który zostanie wyposażony w pełną infrastrukturę drogową. Obejmuje ona między innymi kanalizację deszczową oraz system oświetleniowy.

Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo, z entuzjazmem mówi o planowanej przebudowie. Jego zdaniem, nowa droga będzie nie tylko estetycznie prezentującą się inwestycją cieszącą oko mieszkańców, ale także praktycznym rozwiązaniem dla turystów. Dzięki niej będą mogli oni bezpiecznie przemieszczać się po ulicach miejscowości. Wójt zapowiada, że przetarg na realizację tej inwestycji zostanie ogłoszony już na początku nadchodzącego roku. Wyraża także nadzieję, że do końca roku prace związane z przebudową drogi zostaną zakończone.

Środki na realizację tego przedsięwzięcia zostały pozyskane przez gminę Darłowo z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co stanowi znaczne wsparcie finansowe dla planowanej inwestycji.