Amazonki z Darłowa kontynuują tradycję: ręcznie robione aniołki i słodycze trafią do pacjentów onkologicznych

Amazonki z Darłowa kontynuują tradycję: ręcznie robione aniołki i słodycze trafią do pacjentów onkologicznych

Oddział onkologiczny w szpitalu koszalińskim stał się miejscem, gdzie pacjenci otrzymali nieoczekiwane, ale przede wszystkim serdeczne prezenty. Te upominki – ręcznie wykonane figurki aniołków oraz różnego rodzaju słodycze – zostały wręczone przez członkinie Klubu Amazonek z Darłowa. Elżbieta Betlińska, pełniąca funkcję prezes stowarzyszenia, dała do zrozumienia że tego rodzaju inicjatywa jest już dobrze zakorzenioną tradycją w działaniach Klubu.

Podkreśliła ona troskę, jaką w okresie przedświątecznym każdy powinien odczuć, zwłaszcza ci, którzy są w potrzebie wsparcia i pocieszenia. Wyjaśniła, że poprzez takie działania, Amazonki łączą się z pacjentami onkologicznymi, przekazując im życzenia wytrwałości w walce z chorobą.

Pozycje warte uwagi zajmuje także opinią Dr Izabeli Bohdziewicz, która jako zastępca ordynatora oddziału onkologii doceniła znaczenie takich akcji. Podkreśliła, że są one źródłem solidnego wsparcia dla pacjentów, a właśnie dla nich jest to momenty szczególnie ciężkie. Z jej punktu widzenia, Amazonki są niezastąpione swoją energią i duchem, które korzystnie wpływają na pacjentów.

Pacjenci również docenili gest Amazonek. Jedna z kobiet przebywających na oddziale wyraziła swoje podziękowania za ciepłe słowa i prezenty, mówiąc, że choć borykają się z chorobą, dzięki temu gestowi wszyscy na oddziale poczuli ulgę i znaleźli powód do uśmiechu.

Warto dodać, że nie tylko dorośli pacjenci zostali obdarowani – też najmłodsi z oddziału dziecięcego szpitala w Koszalinie mogli cieszyć się z prezentów od Amazonek.