Niedzielne zmagania z chłodem – miłośnicy morsowania na plaży w Mielnie

Niedzielne zmagania z chłodem – miłośnicy morsowania na plaży w Mielnie

W Mielnie, małym nadmorskim kurorcie, kąpiele w zimnym Bałtyku są dobrze znane i cieszą się niesłabnącą popularnością. Niedzielne spotkania na głównej plaży to już nieodłączny element weekendowego krajobrazu, gdzie odważni entuzjaści morsowania regularnie gromadzą się, bez względu na warunki pogodowe.

W każdą niedzielę na piasku mieleńskiej plaży można dostrzec grupę kilkudziesięciu osób, które mimo silnego wiatru i często wysokich fal, decydują się na ten ekstremalny odpoczynek. Ostatnia niedziela nie była wyjątkiem – mimo że dla wielu spacer po plaży był zbyt trudny ze względu na nieprzyjazne warunki pogodowe, liczba morsujących nie zmalała. Zamiast tego, deptak w Mielnie stał się bardziej atrakcyjnym celem dla przechadzek.

Tradycja kąpieli w zimowym Bałtyku będzie kontynuowana także w najbliższych dniach. W przyszłym tygodniu, od 8 do 11 lutego, w Mielnie odbędzie się już 21. Międzynarodowy Zlot Morsów. Jest to okazja dla wszystkich fanów tej formy rekreacji, aby celebrować swoją pasję na większą skalę.