PiS rozpoczyna kampanię wyborczą na arenie lokalnej z udziałem Mariusza Błaszczaka

PiS rozpoczyna kampanię wyborczą na arenie lokalnej z udziałem Mariusza Błaszczaka

Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca w Polsce, inicjuje starania o zdobycie poparcia w zbliżających się wyborach samorządowych. Czołowy przedstawiciel tego ugrupowania, Mariusz Błaszczak, który pełni funkcję szefa klubu parlamentarnego PiS, ma odwiedzić Koszalin.

Szef naszego rządu, Donald Tusk, poinformował o planowanym terminie wyborów samorządowych – mają one odbyć się 7 kwietnia. Wszystkie ugrupowania polityczne oraz ich reprezentanci intensywnie przygotowują się do tego wydarzenia, a niektórzy z nich już teraz aktywnie prowadzą swoje kampanie. W ramach zaplanowanych wizyt liderów Prawa i Sprawiedliwości po różnych częściach kraju, Mariusz Błaszczak – były minister obrony i obecny szef klubu PiS w Sejmie – pojawi się w Koszalinie. Spotkania te mają miejsce pod okiem całego kraju i są realizowane pod hasłem „Spotkania wolnych Polaków”.

Przywódcy najważniejszej partii opozycyjnej będą mieli zaplanowany intensywny weekend. W sobotę 3 lutego, lider PiS, Jarosław Kaczyński, odwiedzi Płock. Następnego dnia, czyli w niedzielę, premier Mateusz Morawiecki będzie gościł w Ciechanowie.