Kontynuacja budowy kluczowej drogi ekspresowej S6 w województwach zachodniopomorskim i pomorskim

Kontynuacja budowy kluczowej drogi ekspresowej S6 w województwach zachodniopomorskim i pomorskim

Prace na budowie ekspresowej drogi S6, która sięga terenów województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, są w pełnym toku. Ilustrują to nowo udostępnione zdjęcia lotnicze, które zostały opublikowane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad w Szczecinie. Zdjęcia te dają wyraźny obraz skali projektu oraz aktualnego stopnia zaawansowania prac. W chwili obecnej głównym obszarem prac są konstrukcje mostowe.

Na terenie gminy Sławno, dokładniej pomiędzy miejscowościami Pomiłowo a Warszkowo, w województwie zachodniopomorskim, powstaje estakada. Aby zobaczyć jakie postępy poczyniono do tej pory, warto rzucić okiem na zdjęcia wykonane z powietrza. Z kolei we Wrześnicy znajduje się miejsce do produkcji mas bitumicznych oraz objazd dodatkowy, który został utworzony na DK6. Również rozwój prac można obserwować na terenie Sycewic w województwie pomorskim, gdzie prace idą pełną parą.

Omiatający Sławno odcinek S6 ma długość 22,9 km i rozciąga się aż do Słupska, leżącego już na terenie województwa pomorskiego. W ramach tego przedsięwzięcia, poza głównym ciągiem drogi, powstaną cztery węzły drogowe. Chodzi tutaj o węzły: Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice. Ponadto planowana jest konstrukcja infrastruktury towarzyszącej. Do projektu należy m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nowo budowaną drogą S6, stworzenie dróg dojazdowych oraz dróg awaryjnych.