Internetowa pułapka: Kobieta straciła 180 tys. zł w wyniku cyberprzestępstwa na terenie powiatu sławieńskiego

Internetowa pułapka: Kobieta straciła 180 tys. zł w wyniku cyberprzestępstwa na terenie powiatu sławieńskiego

Przekręty internetowe są coraz bardziej popularne wśród przestępców, którzy bez skrupułów wyłudzają pieniądze od naiwnych internautów. Ich ofiary często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń, do momentu gdy nie staje się za późno. Tak było w ostatnim przypadku, który miał miejsce na terenie powiatu sławieńskiego, gdzie jedna z mieszkanek zgłosiła stratę aż 180 tys. zł.

Ta tragiczna sytuacja miała miejsce kilka dni temu, kiedy niewinna internautka podczas przeglądania stron w internecie natknęła się na propozycję inwestycji. Zaintrygowana perspektywą zysku, bez wahania podała swój numer telefonu w formularzu kontaktowym.

Nie minęło wiele czasu, kiedy do kobiety zadzwonił nieznajomy mężczyzna, proponując jej inwestycję za pomocą tzw. „środków własnych”, które miały wynosić 1000 zł. Kobieta wprowadziła i potwierdziła kod BLIK w swoim banku online, nie podejrzewając jeszcze niczego podejrzanego.

W dalszej części tego niefortunnego zdarzenia, na polecenie fałszywego doradcy finansowego, kobieta zainstalowała aplikację AnyDesk na swoim smartfonie. Ta aplikacja umożliwiła przestępcom pełną kontrolę nad jej telefonem i dostęp do jej konta bankowego.

W efekcie, niczego nieświadoma kobieta przelała na rzekome „inwestycje” prawie 100 tys. zł. Dodatkowo, została namówiona do wzięcia pożyczki na kwotę 80 tys. zł., które również w całości trafiły w ręce oszustów.