W Darłowie jest planowana budowa bazy serwisowej dla morskich farm wiatrowych

W Darłowie jest planowana budowa bazy serwisowej dla morskich farm wiatrowych

Darłowo, po Ustce i Łebie, ma szansę stać się trzecim miejscem na środkowym wybrzeżu, gdzie powstaną bazy serwisowe dla morskich farm wiatrowych. W najnowszej edycji Krajowego Planu Odbudowy zakładane jest przeznaczenie ponad 200 milionów złotych na modernizację falochronów w darłowskim porcie. Z uwagi na to, że większość dokumentacji jest już gotowa, prace mogą rozpocząć się jeszcze przed końcem bieżącego roku. Przewidywany koszt całej inwestycji wynosi 200 milionów złotych.

Należy zwrócić uwagę, że analogiczna inwestycja ma ruszyć w przyszłym roku w Ustce. Tymczasem w Łebie, dzięki funduszom z KPO, zostanie pogłębiony tor wodny oraz powstanie nowy basen portowy.

Zaplanowana modernizacja wejścia do portu morskiego w Darłowie jest nowym przedsięwzięciem, które znalazło się w ramach tegorocznego Krajowego Programu Odbudowy.

„Polska strona wnioskuje o poszerzenie zakresu inwestycji „Budowa infrastruktury terminalowej offshore” o projekt pod nazwą >Przebudowa falochronów w Porcie Darłowo wraz z poprawą warunków falowania wewnątrz basenu poprzez budowę nowych obiektów hydrotechnicznych