Interakcja policji z młodzieżą podczas "Morskich Targów Edukacyjnych

Interakcja policji z młodzieżą podczas "Morskich Targów Edukacyjnych

W „Dniu Otwartym Morskiej” oraz „Morskich Targach Edukacyjnych”, które odbyły się w Zespole Szkół Morskich w Darłowie, policjanci z Komendy Powiatowej w Sławnie i Komisariatu w Darłowie pojawili się, by podzielić się wiedzą na temat swojej profesji. W trakcie pobytu w szkole, funkcjonariusze opowiedzieli o codzienności swojej służby, a także pokazali sprzęt policyjny, który wykorzystują w swojej pracy.

Oficerowie policji z komisariatu w Darłowie oraz komendy powiatowej w Sławnie nieustannie angażują się w działania mające na celu promocję swojego zawodu, zachęcając młodzież do dołączania do ich szeregów. Jednym z takich działań było zorganizowane spotkanie w Zespole Szkół Morskich w Darłowie.

Podczas spotkania, funkcjonariusze przedstawili informacje dotyczące wymagań stawianych przyszłym policjantom, jak również zaprezentowali etapy procesu kwalifikacji, które musi przejść każdy kandydat do służby. Nie ominęli też tematu zarobków oraz dodatkowych gratyfikacji, które są częścią pakietu wynagrodzeń policjantów. Młodzież miała także okazję dowiedzieć się więcej o szkoleniu zawodowym, które jest niezbędnym elementem wstępującego na ścieżkę kariery w policji.

Dodatkowo, policjanci przybyli na spotkanie z „Nero” – psem służbowym, który z pewnością przyciągnął dużo uwagi uczniów. Jego obecność była cennym dodatkiem do prezentacji pracy policji, podkreślającą różnorodność i praktyczne aspekty funkcjonowania tej formacji.