Nowoczesna strzelnica wirtualna powstała w Zespole Szkół Morskich w Darłowie

Nowoczesna strzelnica wirtualna powstała w Zespole Szkół Morskich w Darłowie

Świat broni laserowej, pistoletów i artystycznie kreowanego pola bitwy zagościł w Zespole Szkół Morskich znajdującym się w Darłowie. Ta zaawansowana technologicznie strzelnica wirtualna, której koszt utworzenia wyniósł 180 tysięcy złotych, stanowi prawdziwy unikat na mapie edukacyjnej.

Pierwsze zawody strzeleckie, w których mogły uczestniczyć wszystkie osoby zainteresowane, odbyły się tam już w piątek. Wyróżniającą cechą tej atrakcyjnej inwestycji jest fakt, że cieszy ona nie tylko z powodu emocjonującej zabawy, ale również ze względu na możliwość wykonywania praktycznych ćwiczeń. Jak podkreśla Andrzej Glinka, osoba odpowiedzialna za opiekę nad strzelnicą, obiekt posiada cztery stanowiska, które można modyfikować zgodnie z potrzebami różnorodnych zajęć. Dzięki temu może on służyć zarówno funkcjonariuszom służb mundurowych, jak i żołnierzom.

W strzelnicy znajdują się autentyczne modele broni – pozbawione cech bojowych, ale zachowujące prawdziwe odrzuty, mechanizm strzelania oraz sposób obsługi. Na dużej przestrzeni wyświetlania udostępniane są programy dostosowane do różnych typów strzelania: sportowego, dynamicznego, bojowego i wojskowego. Dzięki temu mogą tu praktykować swe umiejętności policja, straż graniczna i inne służby. Zasięg strzału wynosi od 5-10 metrów aż po odległości typowe dla działania snajperów.

Dodatkowo, za wcześniejszym ustaleniem terminu, z tej nowoczesnej strzelnicy mogą korzystać także inne szkoły, instytucje czy kluby. Powstanie tego obiektu było możliwe dzięki środkom finansowym zakrojonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i współpracę z Powiatem Sławieńskim.