27-latek prowadzący BMW pod wpływem alkoholu i narkotyków zatrzymany przez policję w Sławnie

27-latek prowadzący BMW pod wpływem alkoholu i narkotyków zatrzymany przez policję w Sławnie

Zespół Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, podczas patrolowania ulic Darłowa, dokonał zatrzymania kierowcy marki BMW. Mężczyzna, którym okazał się 27-letni młodzieniec, był podejrzany o jazdę pod wpływem substancji odurzających.

Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od niego zapach alkoholu. Po przeprowadzeniu testu alkoholowego, odczyt policjantów potwierdził ich podejrzenia – urządzenie wykazało obecność 0,22 promila alkoholu we krwi mężczyzny. Niestety, to nie była jedyna substancja, której kierowca użył przed wsiadaniem za kierownicę.

Wykonany na miejscu narkotest wykazał obecność śladów dwóch innych substancji psychoaktywnych – amfetaminy i marihuany – w organizmie kierującego BMW. W celu potwierdzenia wyników narkotestu, od 27-latka pobrano próbkę krwi do dalszej analizy.

Podejrzany za swoje nieodpowiednie i niebezpieczne zachowanie na drodze zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Samo prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i innych substancji odurzających jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.