Międzynarodowy Zlot Pojazdów Wojskowych i GRH w Darłowie

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Wojskowych i GRH w Darłowie
Już w połowie sierpnia Darłowo będzie gościć Międzynarodowy Zlot Pojazdów Wojskowych i GRH. Będzie naprawdę ciekawie. Do miasta zjadą się naprawdę ciekawe okazy. Będą potrawy wojskowe, sklepiki i stragany, a także przejażdżki.
 

Zlot Pojazdów Militarnych w Darłowie – co w programie?

 
Złot odbędzie się w dniach 16-22 sierpnia na ulicy Nadmorskiej w Darłowie. W czasie jego trwania zaprezentują się naprawdę ciekawe zabytkowe pojazdy. Będzie nawet słynny Harley Dawidson. Zjadą się też liczne transportery i pojazdy terenowe, a także oryginalne pojazdy zapewniające żołnierzom pożywienie.
Pierwszego dnia planowane są pokazy wszystkich maszyn. Będzie niesamowita parada militarna, którą uświetni odpowiednio dobrana muzyka. Nie zabraknie też atrakcji dla publiczności. Będą konkursy oraz będzie można wziąć udział w odpłatnych przejażdżkach sprzętem wojskowym. Niektóre przejażdżki naprawdę robią wrażenie, a kierowcy robią wszystko, co w ich mocy, aby z maszyn wykrzesać jak najwięcej.
 
Drugi dzień będzie oficjalnym rozpoczęciem zlotu. Nastąpi przedstawienie uczestników, a w międzyczasie będą odbywały się liczne konkursy dla uczestników. Zaplanowano także nocą imprezę, tylko dla zlotowiczów.
 
Kolejnego dnia odbędzie się kolejna parada pojazdów. Nie obędzie się również bez zaprezentowania najlepszych grup, które wykazały się kreatywnością i wiernością historyczną. W ciągu dnia będą konkursy dla publiczności, a wieczorem wielka inscenizacja bitwy w Normandii (D-Day). Wydarzenie odbędzie się na oczywiście na plaży.
 
Do późnej nocy będzie odbywać się zabawa z okazji rychłego końca zlotu. Tego dnia następuje bowiem zakończenie jego oficjalnej części. W niedzielę będzie jeszcze można skorzystać z przejażdżek i kupić coś na straganach, które będą oczywiście funkcjonować przez cały czas trwania zlotu. Polecamy w szczególności zakup koszulek festiwalowych lub racji żywnościowych z polski i świata. Na uwagę zasługuje nasz polski chleb wojskowy, który może przeżyć długie miesiące oraz suchary wojskowe zwane potocznie „panzerwafle”.