Grand Press Photo w Darłowie

Grand Press Photo w Darłowie
Tylko do 8 sierpnia w Darłowie będziemy mogli jeszcze podziwiać najlepsze zdjęcia konkursu Grand Press Photo. Zobaczymy tam zdjęcia finałowe bardzo znanych fotografów, również światowych. Wystawę można oglądać całą dobę.
 

Najlepsze zdjęcia konkursu w Darłowie

 
Wystawa w Darłowie gości od 19 lipca i potrwa jeszcze tylko do końca tygodnia. Można zobaczyć ją na Placu Tadeusza Kościuszki przez całą dobę. Jest oświetlona, więc nie trzeba się martwić o ciemności nocy.
Do oglądania jest sporo. W ramach wystawy zaprezentowano 272 zdjęcia, które okazały się najlepsze ze zgłoszonych. Organizatorem konkursu był magazyn „Press” oraz Fundacja Grand Press.
 
Wszystkie prace, które możemy oglądać to prace finałowe oceniane między innymi przez wybitnego fotografa z Francji Romaina Laurendeau. To niezwykle utalentowany artysta doceniany na całym świecie, Jego umiejętności potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, a jego prace są na naprawdę światowym poziomie. Poza nim w składzie znaleźli się: Anna Bedyńska, Andrzej Zygmuntowicz, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Maksymilian Rigamonti.
W ramach konkursu wręczono nagrodę Zdjęcia Roku, która została przyznana Adamowi Lachowi. To zdjęcie z protestu dotyczącego sprzeciwu wobec zaostrzenia prawa aborcyjnego. Znajduje się na nim człowiek, który z powodu protestów nie może kontynuować jazdy samochodem.
 

Grand Press Photo – z czym to się je?

 
Grand Press Photo to konkurs ogólnopolski, który ma wyłonić najlepsze zdjęcia reporterskie. Konkurs organizowany jest przez magazyn „Press” oraz Fundacje Grand Press. Zmagania organizowane są od 2005 roku.
 
Organizatorzy mają wsparcie w wielu miastach. W popularyzacji wzięło też udział Miasto Darłowo. Wydarzenie ma za zadanie popularyzować konkurs oraz propagować fotografię wśród mieszkańców, oraz turystów. Zorganizowano je przy wsparciu lokalnych firm.
 
Wydarzenie cieszy się naprawdę sporą popularnością. Śpieszcie się, bo to już ostatnie dni wystawy w Darłowie.