Najlepsze zabytki w Darłowie

Najlepsze zabytki w Darłowie
Plaża i kąpiele w morzu to dla niektórych sens nadmorskich wakacji. Będąc w Darłowie, nie poprzestawajmy jednak na tej atrakcji. W mieście jest wiele do zobaczenia. Co mamy na myśli? Czytaj dalej.
 

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

 
Zamek Książąt Pomorskich pochodzi z XIV wieku. Zastał zbudowany na polecenie Bogusława V. Początkowo była to budowla typowo gotycka, lecz z czasem uległa zmianom. Budowla pełniła funkcję obronne, ale również reprezentacyjne. Mieszkał tam również cały dwór oraz oczywiście włodarze.
 
Po II Wojnie Światowej wykonano jego gruntowny remont. Co ciekawe nie ucierpiał on w czasie działań wojennych, a został naznaczony zębem czasu. Po wyremontowaniu urządzono tam Muzeum, które znajduje się tam do dzisiaj. Znajdują się w nim ekspozycje prezentujące życie dawnych mieszkańców oraz dworu, a także mnóstwo sztuki w formie obrazów, rzeźb czy innych przedmiotów.
 
Pięknie odrestaurowane wnętrza pozwalają przenieść się w czasy świetności Zamku. Będąc w środku, można wyobrazić sobie czasy królów i książąt.
 

Brama Kamienna

Brama Kamienna to pozostałość po murze obronnym Darłowa. Była ona częścią systemu obronnego oraz zapobiegała odwiedzinom nieproszonych gości. Jest jedyną z czterech bram, która zachowała się do naszych czasów. Wcześniej towarzyszyły jej jeszcze Bramu Nowa, Wieprzańska oraz Zamkowa. Możemy podziwiać ją na ulicy Powstańców Warszawskich.
 

Latarnia Morska Darłowo

 
 
Latarnia Morska w Darłowie liczy sobie 22 metry. Służy do wskazywania drogi statkom i określania ich odległości od lądu. Zbyt bliskie podpłynięcie może oznaczać bowiem uderzenie dnem statku o dno morza i jego zniszczenie. Latarnia pełni więc funkcje naprowadzające oraz ostrzegawcze. Latarnia stoi przy porcie w Darłówku. Możemy ją podziwiać cały rok, a widoki z góry są naprawdę zachwycające.
 
Ostatni remont latarni przeprowadzono w 1927 roku, a w 1996 wyremontowano tylko górą część, zawierającą mechanizm oświetlający. Wymieniono go wtedy na taki, który nie potrzebuje źródła zasilania w razie awarii.