Obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Darłowie.

Obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Darłowie.
Jak co roku na Darłowskim Rynku, 1 sierpnia odbyły się obchody 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W obchodach brali udział władze samorządowe miasta Darłowa, a także harcerze, kombatanci oraz okoliczni mieszkańcy. Niestety na tegorocznych obchodach nie spotkaliśmy Kombatanta por. Kazimierza Kulikowskiego, który odszedł miesiąc temu.
 

Syreny w hołdzie Powstaniu

 
 
Całe obchody prowadził z zaangażowaniem i odpowiednią tonacją p. Dawid Jasiewicz.
Choć historię wybuchu Powstania Warszawskiego zna każdy Polak, podczas tegorocznych obchodów upamiętniających to straszne wydarzenie, ową historię przedstawił w skrócie p. Artur Hamerling – Wieloletni Nauczyciel historii uczący w Szkole Podstawowej nr 3.
 
Aby uczcić pamięć o walczących w powstaniu oraz wszystkich, którzy zginęli w trakcie trwania tych makabrycznych wydarzeń, o godzinie 17 zawyły syreny alarmowe. Godzinę „W” pamiętają w ten sposób miliony Polaków, chcący oddać hołd wszystkim poległym.
Całość obchodów zakończyła się kameralnym koncertem zorganizowanym i zagranym przez zespół harcerski „Trzynastka i Przyjaciele”, któremu dumnie przywodził harcmistrz.
 
Można było także zobaczyć sztukę teatralną pt. „Czuwaj”. Reżyserem oraz twórcą scenariusza tego widowiska jest p. Dariusz Chimko, który pełni funkcję Instruktora Darłowskiego Ośrodka Kultury.
 
Cały spektakl przykuwał wielką uwagę, a wyjątkowości tutaj dodaje fakt, że wstęp do tego projektu był całkowicie otwarty. Każdy śmiałek, który miał chociaż odrobinę chęci i talentu, mógł z powodzeniem wystąpić w sztuce.