Plaże w Darłówku

Plaże w Darłówku
Główną atrakcją nadmorskich miejscowości są oczywiście plaże. Co roku tysiące ludzi przyjeżdża nad morze, aby spędzać czas na opalaniu i kąpielach w słonej wodzie. Jak wyglądają plaże w Darłowie i pobliskim Darłówku? Gdzie warto się wybrać?
 

Darłówko

 
Plaża w Darłówku podzielona jest na dwie części wschodnią i zachodnią. Obie mają swój urok i obie przyciągają, sporo amatorów kąpieli. Która plażę wybrać?
 
Plaża zachodnia jest tradycyjna. To plaża piaszczysta, dość szeroka. Nic nie ogranicza tutaj morza. To miejsce, które będzie idealne dla osób aktywnych. Znajduje się tutaj wypożyczalni sprzętu wodnego. Można też skorzystać z wodnych atrakcji. Dostępne są przejażdżki na dmuchanym bananie, skutery wodne i wiele innych.
 
Plaża wschodnia jest trochę inna. Co prawda sam piasek i wybrzeże wygląda tak samo, jednak różni się morze. Jego część odgrodzona jest kamiennymi wałami, które chronią linię brzegową przed niszczeniem. Dzięki temu nie ulega ona degradacji. Ma to tez swoje inne zalety. Dzięki temu woda jest cieplejsza, a dzieci mogą się tu swobodnie kąpać, ponieważ woda nie jest zbyt głęboka. Do dyspozycji plażowiczów jest plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz boisko do siatkówki.
 

Darłowo – inne atrakcje

 
W pobliżu plaży jest wiele atrakcji turystycznych, które pozwalają spędzić czas poza plażą. Jedną z nich jest z pewnością Zamek Książąt Mazowieckich gdzie starszy Biała Dama. Możemy również odwiedzić Latarnie Morską oraz pospacerować po mieście, gdzie znajdziemy Rynek oraz Bramę Kamienną.
 
W mieście jest też aquapark, park linowy oraz park historyczny. Znajdzie się też kino oraz odbywa się tu zlot militarny. Nie brakuje tu tez wydarzeń kulturalnych. Są wystawy, przedstawienia, kino letnie, a już niedługo zawita tutaj ekipa z TVN z mocą atrakcji zachęcających do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu.
 
Nie brakuje tutaj również bardziej wyszukanych rozrywek jak koncerty instrumentalne czy występy chórów. Poza plażą można tutaj naprawdę dobrze się bawić.