Reggaenwalde Festival w Darłowie

Reggaenwalde Festival w Darłowie

W piątek rozpoczął się Reggaenwalde Festival. Jak bawili się uczestnicy i co było w programie? Przeczytaj jak imprezowali uczestnicy koncertu.

Było wesoło i głośno

W piątek na scenie zagościł między innymi Dża Dża oraz Grubson. Farben Lehre, które również wystąpiło w piątek, odchodziło tym samym 35-lecie swojego istnienia. Wszystkie koncerty zgromadzdziły naprawdę spora publiczność. Było widać energię i wiele pozytywnych emocji. Piątek był więc różnorodny muzycznie. Punk rock mieszał się z muzyczną miłością w postaci reagge. Na tym tle wyróżnia się tez Grubson, którego można zaliczyć jako artystę, który czerpie z różnych nurtów.

W piątek impreza trwała jeszcze do późnych godzin nocnych. Goście bawili się w rytm bitów Dj Kostka oraz Karma Sound. W ciągu dnia odbywały się też warsztaty bębniarskie, które przyciągnęły naprawdę spore tłumy.

Sobota rozpoczęła się od koncertu Farby. Następnie wystąpili VIX.N oraz Dubska. Koncerty zamknął Damian Syjonfan, który przyciągnął tłumy fanów. Było naprawdę gorąco. I tego dnia impreza trwałą do białego rana. Do zabawy zachęcali Karma Sound oraz Dj Sanke.

Pomimo wielu godzin zabawy niektórzy czuli niedosyt. Wielu uczestników wyrażało żal, ze wydarzenie było tak krótkie. Niestety nie pozostaje nic innego jak czekać na do następnego roku.

Historia festiwalu

Festiwal jest organizowany od 2009 roku. Jego historia rozpoczęła się od zespołu Świadomość, który na własną rękę organizował koncerty swoje i zaprzyjaźnionych zespołów. Po jakimś czasie impreza się rozszerzyła.

Początkowo w Darłówku odbywał się Anti Babilon Fest, potem Melanż Artystyczny. Następnie ich współorganizator wyszedł z inicjatywą utworzenia cyklu koncertowego i marzenie się spełniło. Do dzisiaj cieszymy się brzmieniami na corocznej imprezie.

Festiwal jest wspierany przez organizację „Nigdy Więcej”, która uznała go za promujący muzykę zamiast rasizmu. W ciągu wielu lat jego organizowania zagrało tam wielu znanych i lubianych artystów, a sam festiwal z roku na rok przyciąga coraz większą publiczność.