Sałwno koło Darłowa. Nastolatka potrącona przez samochód

Sałwno koło Darłowa. Nastolatka potrącona przez samochód

Do niebezpiecznej sytuacji doszło pod koniec tygodnia. Nastolatka, która przejeżdżała przez przejazd dla rowerów, została potrącona przez samochód. Na szczęście jej życiu nie zagrażało bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Potrącenie na pasach

Rowerzystka, przejeżdżając przez wyznaczony przejazd rowerowy, została potrącona. W wyniku zdarzenia została najechana przez samochód w taki sposób, że nie mogła się spod niego wydostać. Na miejscu pojawiła się policja, karetka oraz strażacy, którzy uwolnili nastolatkę.

W wyniku zdarzenia ucierpiały prawdopodobnie nogi dziewczyny. Została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. W chwili wypadku, jak i przez cały czas trwania akcji nie straciła przytomności. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na ten moment nie wiadomo co było powodem wypadku. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Nie zachował jedna szczególnej ostrożności.

Jak zachowywać się na przejazdach dla rowerów?

Zachowanie na przejeździe rowerowym zależy w dużej mierze od znaków. Nie jest tak, że rowerzysta zawsze ma pierwszeństwo przed samochodem. Wielu rowerzystów ignoruje jednak ten fakt i swobodnie wjeżdża pod koła samochodów.

W przypadku występowania znaków sprawa jest prosta. Po prostu musimy zastosować się do nich. A co w przypadku kiedy takich znaków nie ma? Obowiązuje wtedy zasada prawej ręki. Zawsze pierwszeństwo ma pojazd, który znajduje się po prawej stronie. Rower ma również pierwszeństwo, kiedy samochód wyjeżdża na przykład z posesji lub bocznej drogi.

Jadąc rowerem lub zbliżając się do przejazdu, w każdym przypadku powinniśmy zachować szczególną czujność. Po pierwsze dlatego, że sporo przejazdów jest niedostatecznie oznakowanych, a po drugie dlatego, że sporo rowerzystów i kierowców nie wie jak zachować się prawidłowo w sytuacjach drogowych. Kierowcy, którzy zdawali egzamin na prawo jazdy wiele lat temu, nie spotykali się wtedy z taką ilością ścieżek rowerowych, a rowerzyści w ogóle nie są sprawdzani ze znajomości zasad ruchu. Jest to spory błąd, jednak realia pokazują, że sytuacja nie jest kolorowa i nie warto narażać swojego życia.