13-latka przygnieciona przez samochód

13-latka przygnieciona przez samochód

Do dramatycznych scen doszło w środę w Darłowie. Samochód osobowy marki Kia potrącił 13-letnią rowerzystkę. Musiała ona zostać przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do znajdującego się szpitala.

Dziewczynka została przygnieciona.

11 sierpnia doszło do dramatycznych zdarzeń, w których skutek mocno ucierpiała 13-letnia rowerzystka. Zdarzenie miało miejsce na ul. Rejmonta. 59-latek prowadzący samochód marki Kia, potrącił dziewczynkę. Ta została uwięziona pod kołami pojazdu.

Przybyli na miejsce strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie, w pierwszej kolejności musieli pomóc uwięzionej dziewczynie, wydostać się spod kół samochodu. Następnie okazało się, że dziewczyna prawdopodobnie doznała poważnych urazów dolnych kończyn. Skutkowało to wezwaniem na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przybyli na miejsce ratownicy udzielili dziewczynce pomocy wstępnej, a następnie przetransportowali ją do szpitala.

Policjanci badający przyczyny tego wypadku ustalili, że 13-latka przejeżdżając na drugą stronę jezdni, wpadła pod koła kierowcy Kii, którą kierował 59-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego. Na chwilę obecną nieznane są powody, przez które doszło do wypadku. Nieoficjalnie mówi się, że to kierowca Kii nie zauważył przejeżdżającej rowerzystki i nie zdążył wyhamować pojazdu. W chwili wypadku kierowca był trzeźwy

Wiadomo, że 13-latka jest jedną z wielu turystek odwiedzających w te wakacje naszą miejscowość. Pochodzi ona z Jaworzyna. Doznała urazu obu nóg, lecz jej stan jest już stabilny.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na wakacjach

Niestety do podobnych sytuacji dochodzi bardzo często, podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej w Chałupach w woj. Pomorskim. Doszło tam do niemal identycznego incydentu, w wyniku którego również ucierpiało dziecko. Wakacje to co prawda czas wypoczynku i relaksu, jednak mimo wszystko pamiętajmy, że to bezpieczeństwo powinno być naszym priorytetem. Jeśli uda nam się je zachować z pewnością wakacje wspominać będziemy bardzo ciepło.