Konar drzewa przygniótł radiowóz

Konar drzewa przygniótł radiowóz

Do tej niecodziennej sytuacji doszło pod koniec lipca tego roku, dopiero teraz jednak udało się nam dotrzeć do tej informacji. Siła wiatru sprawiła, że złamany konar drzewa runął na stojący nieopodal radiowóz. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Siła żywiołu

Zdarzenie miało miejsce 30 lipca. Silne podmuchy wiatru, które tego dnia odwiedziły nasze miasto, nie oszczędziły mieszkańców. Do przygniecenia przez konar radiowozu doszło na ul. Świętej Gertrudy. Niespodziewany silny podmuch wiatru spowodował złamanie konaru drzewa, które upadając uszkodziło zarówno przejeżdżający w tamtym momencie radiowóz jak i pobliski płot. Na szczęście w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku żaden z funkcjonariuszy nie został ranny. Uszkodzeniu uległy jedynie lampy radiowozu oraz jego przednia, oraz boczna część.

Na szczęście podczas tego zdarzenia nie było w tym miejscu innych przechodniów, którzy mogliby ucierpieć w wyniku tego zdarzenia.

Czy drzewa są kontrolowane?

Jak przyznaje sekretarz miasta, zlecone zostaną szczegółowe kontrole drzew, które mamy nadzieje w przyszłości przyczynią się do uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości. Dodaje on także że wszystkie drzewa są poddawane także okresowej kontroli, która ma na celu sprawdzenie ich wytrzymałości. W przypadku stwierdzenia jakichś uchybień dane drzewo jest zabezpieczane bądź jego słabsze elementy zostają wycięte ze względów bezpieczeństwa.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie. Bardzo często w mediach słyszy się o sytuacjach, w których wyrwane z korzeniami drzewa są przyczyną wielu tragedii. Na przełomie ostatnich kilku lat takich sytuacji odnotowano w Polsce setki. W niektórych przypadkach kończy się na uszkodzeniu mienia, takiego jak samochód czy dach domu. Znacznie gorzej jest, gdy lecąca gałąź uderzy w człowieka. W takim przypadku mamy niewielkie szanse na przeżycie. Co prawda w Polsce nie odnotowuje się takich trąb powietrznych jak np. w Stanach Zjednoczonych, jednak coraz częściej przez ocieplający się klimat możemy zaobserwować zjawiska b