Historyczne Pojazdy Wojskowe odwiedziły Darłowo

Historyczne Pojazdy Wojskowe odwiedziły Darłowo

Nie lada gratka dla wielbicieli pojazdów militarnych. W Darłowie bowiem mogliśmy w miniony weekend podziwiać wiele pojazdów militarnych z całego świata. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy zaciekawionych mieszkańców. Nie zabrakło tam całej masy atrakcji.

Co się działo?

Na tegorocznej edycji wydarzenia mogliśmy przejechać się wieloma pojazdami militarnymi, które od lat służą wojsku nie tylko naszego kraju, a także i świata. Oczywiście wszystko to pod bacznym okiem specjalistów z dziedziny prowadzenia tego typu maszyn. Przejażdżka takim pojazdem to gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Niecodziennie bowiem dostajemy możliwość wczucia się w role jednego z żołnierzy walczących na froncie.

Oprócz tego można było zobaczyć wiele rzeczy, których na co dzień używają służby wojskowe. Była kuchnia polowa z prawdziwego zdarzenia, bazar militarny czy też wystawa dioram. Każdy mógł także zobaczyć na własne oczy takie perełki jak Transporter M113, maszyny Harley Dawidson czy Welis.

W piątek mogliśmy zobaczyć oficjalne otwarcie zlotu, które zaplanowano na godzinę 16. Wtedy właśnie nastąpiła prezentacja wszystkich grup rekonstrukcyjnych, które przybyły na tegoroczną edycję zlotu. Oczywiście nie zabrakło także całej masy konkursów, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych którzy mogli udowodnić swoją sprawność. Wieczorem zaś odbyło się Military Party, podczas którego zarówno grupy rekonstrukcyjne, jak i wszyscy przybyli mogli pobawić się przy doskonałej muzyce.

W sobotę natomiast odbyła się parada wozów militarnych. Ponownie nie zabrakło wielu atrakcji dla dzieci, w których do wygrania były bardzo cenne nagrody. Oprócz tego podczas tegorocznej edycji zlotu można było posłuchać między innymi grupy akustycznej ASTERIA. Także tego dnia zlot zostało oficjalnie zakończony. Jednak zabawa trwała tam do białego rana.

Niedziela natomiast była nastawiona na kontakt z przybyłymi gośćmi, to właśnie tego dnia mogliśmy poczuć się jak wojskowi i przeżyć niebywałą przygodę.