Rozbił się jacht w Darłowie

Rozbił się jacht w Darłowie

Bardzo złe warunki atmosferyczne przyczyniły się do wypadku, do jakiego doszło kilka dni temu w Darłowie. Rozbił się tam jacht żaglowy. Jedna osoba została ranna.

Katastrofa na wodzie

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach wieczornych. Doszło tam do rozbicia się jachtu żaglowego, miało to miejsce w Darłowie Wschodnim. Ze wstępnych informacji wynika, że jednostka chciała wpłynąć na teren portu, jednak ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne i sztorm, siła wiatru ściągnęła jacht żaglowy na gwiazdobloki. Niestety spowodowało to rozbicie się jednostki.

Na pokładzie rozbitego jachtu znajdywały się dwie osoby, na szczęście udało im się o własnych siłach dopłynąć na brzeg, a jedna z nich w trakcie zdarzenia odniosła niewielkie obrażenia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Rzecznika Straży pożarnej, mężczyźni znajdujący się na pokładzie rozbitego jachtu to obywatele Niemiec.

Na chwilę obecną dokładna przyczyna rozbicia się jachtu nie jest znana, wielu jednak wskazuje na bardzo złe warunki atmosferyczne, które panowały tego dnia.

Niestety, sytuacja ta udowadnia, że nie jesteśmy w stanie okiełznać żywiołu, jakim jest sztorm. W jego przypadku siła wiatru jest tak przytłaczająca, że nawet wielkie jednostki promowe mają problemy z utrzymaniem prawidłowego kursu. Często w sytuacjach, gdy ryzyko jest zbyt duże, możliwość pływania zostaje całkowicie zakazana. Nie ma to jednak na celu uprzykrzania komuś życia, a zapewnienia wszystkim jednostkom pływającym bezpieczeństwa. To samo tyczy się osób znajdujących się na pokładzie. Jak pokazuje przykład rozbitego jachtu, wystarczy dosłownie chwila, aby doszło do tragedii. Dlatego też przestrzeganie zakazu pływania w trakcie sztormu jest tak istotne.