Dąbki koło Darłowa. Bójka w centrum handlowym i zatrzymanie

Dąbki koło Darłowa. Bójka w centrum handlowym i zatrzymanie

Niedawno w centrum handlowym w Darłowie doszło do bójki. W jej wyniku dwie osoby trafiły do szpitala. Sprawca zdarzenia uciekł i od tego czasu trwały poszukiwania. Kilka dni temu udało się zatrzymać podejrzanego.

Bójka w centrum handlowym

W wyniku bójki między trzema mężczyznami dwie osoby trafiły do szpitala. Po zdarzeniu w Warszawie prowadzone były poszukiwania podejrzanego w sprawie.

Jak wynikało z materiału dowodowego, mężczyzna miał uciec za granicę i przemieszczać się po całej Europie. Informacje jednak okazały się błędne lub mężczyzna wrócił do kraju. Zatrzymano go w powiecie sławieńskim. Mężczyzna ma 35 lat i w celu jego zatrzymania ściągnięto funkcjonariuszy z bronią. Obawiano się agresji podejrzanego oraz zachowań ryzykownych.

Liczne bójki i awantury w sezonie urlopowym

Incydenty tego typu są częste nad polskim morzem, zwłaszcza kiedy sezon urlopowy jest w pełni. Mieszkańcy narzekają na hałasy i liczne dewastacje. Problem jest zwłaszcza w popularnych miejscowościach w tym i w Darłowie. W czasie wakacji policja interweniuje bardzo często. Główną przyczyną tego typu zachowań jest alkohol, jednak pojawiają się również narkotyki i inne substancje odurzające.

Mieszkańcy nadmorskich miejscowości często skarżą się również na wszechobecne śmieci. Turyści często nie zwracaj uwagi na czystość, jaką po sobie pozostawiają. Dla całego miasta jest to ogromny wydatek oraz problem. Zwykli mieszkańcy zwykle najbardziej cierpią na sytuacji.

W tym roku ruszyła kampania informacyjna, która ma na celu informowanie turystów o prawidłowym zachowaniu na plażach. Podczas jej trwania przekazywane są informacje na temat śmiecenia oraz bezpieczeństwa w czasie urlopu. Pomysłodawcy chcą skupić się przede wszystkim na edukacji, a dopiero potem na karaniu. Nie wykluczone jednak, że niedługo zostaną wprowadzone wyższe karty za zaśmiecanie plaż i terenów do nich przylegających.