Pomysły na jesienny wypad

Pomysły na jesienny wypad

Wakacje już za nami. Dzieciaki dumnie ruszyły do szkół głodni wiedzy, dając przy tym odrobione wytchnienia swoim rodzicom. Warto jednak wykorzystać piękną wrześniową pogodę i wybrać się podczas weekendu w ciekawe miejsce. W tym artykule doradzimy, w jakie miejsca warto się wybrać o tej porze roku.

Grzyby

Ciepła aura oraz przelotne opady deszczu sprawiają, że w tym roku nastąpił prawdziwy wysyp grzybów. Jest to doskonały pomysł na spędzenie aktywnej soboty bądź niedzieli. Lasów w okolicy Darłowa znajdziemy kilka, jednak możemy mieć pewność, że w każdym z nich czekają na nas cenne okazy. Wybierając się na taką wycieczkę, warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze pamiętajmy o ubraniu się odpowiednio do pory roku oraz o wygodnych butach. Nie zaszkodzi także zabrać ze sobą mapy terenu oraz podręcznika grzybiarza. Pozwoli nam to uniknąć nie tylko zgubienia się w lesie, ale także nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych w przypadku natrafienia na trującego grzyba.

Wypad na rower

Każda pora jest dobra na rower. Piękne żółknące liście oraz morska bryza sprawiają, że poruszanie się rowerem po ścieżkach rowerowych potrafi sprawić niesamowitą frajdę nie tylko najmłodszym. To doskonały sposób na chwilowe oderwanie się od monotonii oraz codziennych obowiązków. Planując taką wycieczkę, warto sprawdzić wcześniej stan naszych jednośladów, aby uniknąć niepotrzebnych awarii. Nie zapominajmy także o bidonie z wodą!

Spacer plażą

O tak, to doskonały sposób na relaks. Zwłaszcza po skończonym sezonie wakacyjnym, kiedy w końcu możemy zobaczyć uroki każdej z plaż, a nie tylko wszechobecne parawany. Taki spacer nie tylko pozwoli nam cieszyć się pięknymi widokami, jakie oferuje może bałtyckie, ale także sprzyja naszemu zdrowiu.

To oczywiście niejedyne pomysły na spędzenie ciekawego jesiennego dnia. Mamy jednak nadzieje, że propozycje, które tutaj wymieniliśmy przypadną państwu do gustu i pozwolą wypocząć.