Spis powszechny w Darłowie

Spis powszechny w Darłowie

Od kwietnia trwa obowiązkowy dla każdego obywatela naszego kraju Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Aby ułatwić każdemu obywatelowi Darłowa spisanie się, włodarze miasta uruchamiają dodatkowe punkty, w których możemy się szybko i bezproblemowo spisać.

Spis Powszechny

Ustawa o Statystyce Publicznej informuje, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca. Informują o tym liczne spoty w telewizji oraz internecie. Dzięki spisowi możliwe jest podliczenie danych statystycznych między innymi o ilości osób mieszkających na terenie naszego kraju. Władze każdego z miast próbują zachęcić swoich mieszkańców do spisania się. W Darłowie specjalnie na tę okazję zostały stworzone dodatkowe punkty spisowe, dzięki którym mieszkańcy przy pomocy rachmistrza mogą wypełnić kwestionariusze. Oczywiście nie jest to jedyna metoda, aby się spisać. Mamy także możliwość zrobienia tego wygodnie przez internet. Istnieje także możliwość umówienia wizyty rachmistrza w domu. Rachmistrzowie dzwonią do wszystkich polaków, którzy do tej pory nie zostali zarejestrowani w bazie z numerów telefonów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 w celu umówienia daty i godziny wizyty. Co bardzo ważne, nie można odmówić rachmistrzowi takiej wizyty. Jeśli nie wpuścimy do naszego domu rachmistrza, skutkowało to będzie mandatem w wysokości 5000 zł.

Co należy przygotować?

Szykując się do spisania, należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu poświadczającego naszą tożsamość. Dodatkowo przydatne będą informacje odnośnie formy własności lokalu mieszkalnego czy jego metrażu. Zdecydowanie ułatwi to nam załatwienie sprawy, ponieważ właśnie tego typu pytań możemy spodziewać się podczas wizyty rachmistrza.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w spisie powszechnym. Jednocześnie cieszymy się, że włodarze naszego miasta dokładają tak wielu starań, aby ułatwić nam spisanie.