W Darłowie spotkali się miłośnicy latawców

W Darłowie spotkali się miłośnicy latawców

Impreza przez lata była nazywana Międzynarodowym Festiwalem Latawców. Impreza trwała od niedzieli 29.08 do 31.08 i jak co roku przyciągnęła całą masę osób zainteresowanych tematem latawców oraz wszystkiego, co z nimi związane.

Smak dzieciństwa

Któż z nas widząc dryfujący beztrosko na niebie latawiec nie przypomina sobie cudownych czasów dzieciństwa. Widząc taki latawiec, na twarzach wielu z nas pojawia się szczery uśmiech. To właśnie dla takiego uśmiechu już po raz 11 została zorganizowana impreza mająca na celu przypomnienie sobie o tych papierowych ptakach.

Goście z całego świata

Podczas tegorocznej edycji mogliśmy obserwować wiele nowych i wymyślnych modeli latawców. Niektóre z nich są naprawdę pomysłowe i oryginalne. Wiele osób, które zaszczyciły swoją obecnością zlot, wykonuje je własnoręcznie, dzięki czemu zyskują one niesamowity urok oraz są jedyne w swoim rodzaju. Na wydarzeniu pojawiło się wielu reprezentantów naszego kraju, jednak nie tylko. Można było zobaczyć tutaj osoby z Austrii, Niemiec, a nawet i z Kanady. Pomysłodawcami zlotu są państwo Mariola i Andrzej Cembikowie. To oni od lat próbują zaszczepić swoją pasją do latawców. To właśnie ci mili państwo są głównymi pomysłodawcami całości wydarzenia. To dzięki nim pamięć o latawcach jest pielęgnowana.

Oryginalny pomysł na zabawę z dzieckiem

Współczesna młodzież nie miała zapewne przyjemności puszczania latawców, to już relikt przeszłości, który zdecydowanie warto pielęgnować. Może okazać się to wspaniały pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem i pokazanie mu ile radości może sprawić puszczanie latawców. Serdecznie zachęcamy wszystkich do tego typu aktywności i przypomnienia sobie jaką frajdę może dawać beztroskie bieganie z latawcem po plaży. Przy okazji pragniemy państwu polecić doskonałe miejsce na puszczanie tych tekturowych ptaków. Znajduje się ono na wysokości jednostki wojskowej. Wiejące tam nieprzerwane wiatry oraz bryza morska, to idealne warunki na puszczanie tych cudownych zabawek.#Darłowie spotkali się miłośnicy latawców.