Policyjna akcja dla dzieci w Sławnie

Policyjna akcja dla dzieci w Sławnie

Wyjątkowe spotkanie zorganizowane zostało ostatnio przez Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Dlaczego było ono wyjątkowe? Ponieważ, w jego ramach najmłodsi nie tylko mieli okazję uczestniczyć w ciekawej lekcji z zakresu bezpieczeństwa. Dostali oni także możliwość rozegrania z funkcjonariuszami batalii w „dwa ognie”

Wyjątkowe spotkanie

Wydarzenie odbyło się kilka dni temu w miejscowości Laski, znajdującej się na terenie naszego powiatu. Właśnie tam dzielnicowi spotkali się z najmłodszymi. Jednak akcja, która została zorganizowana, nieco odbiegała od innych tego typu pogadanek. W pierwszej części spotkania policjanci przekazali dzieciom bardzo wiele cennych wskazówek, mających na celu poprawę ich bezpieczeństwa w niektórych sytuacjach. Drugą, zdecydowanie ciekawszą dla dzieci częścią była możliwość rozegrania z policjantami pojedynku w popularną niegdyś grę w „dwa ognie”.

Przydatna lekcja dla najmłodszych

Dzielnicowi przybliżyli najmłodszym, jakie zagrożenia mogą na nich czyhać w wielu sytuacjach życia codziennego. Można było dowiedzieć się, jakie zachowania są wskazane, podczas gdy jesteśmy sami w domu. Nie zabrakło też kilku wzmianek o bezpieczeństwie podczas podróży do szkoły. Dodatkowo w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” zostały także poruszone kwestie związane bezpiecznymi zachowaniami podczas kąpieli w zbiornikach wodnych. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w zorganizowanych zajęciach. Jak się okazało, ich wiedza stoi na bardzo dużym poziomie, co bardzo ucieszyło prowadzących pogadankę funkcjonariuszy.

Po nauce zabawa

Po odbyciu ważnej lekcji to najmłodsi przejęli inicjatywę i zaproponowali policjantom wspólną grę w dwa ognie. Mundurowi podjęli wyzwanie i rozegrali z dziećmi emocjonujący pojedynek. Pojawiło się wiele szczęśliwych uśmiechów na twarzach najmłodszych, którzy cieszyli się z możliwości rozegrania takiego pojedynku.

Akcje tego typu pokazują, że można połączyć w ciekawy sposób edukację z zabawą. Policjanci także nie kryli zadowolenia oraz cieszyli się, że mogli oni sprawić trochę frajdy najmłodszym i pokazać się z innej strony.