Sezon zakończony – hotelarze podsumowują rok 2021

Sezon zakończony – hotelarze podsumowują rok 2021

Sezon wakacji 2021 można oficjalnie uznać za zamknięty. Do doskonały czas na podsumowanie. Jak oceniają ten sezon hotelarze? Czy było lepiej niż w zeszłym roku? Tych informacji dowiedzą się państwo z dzisiejszego artykułu. Serdecznie zapraszamy do lektury.

W stosunku do zeszłego roku było znacznie lepiej

Takie zdanie podzielają chyba wszyscy hotelarze. Ludzie w tym roku zdecydowanie chętniej wybierali się na wakacje, przy okazji odreagowując ciężką sytuację. Bardzo istotnym jest także fakt, że spora część polaków w tym roku zdecydowała się na wsparcie polskich kurortów i na wakacje znacznie częściej wybierali polskie morze czy też góry. Na pewno wpływ na taką decyzję miały ograniczenia w poruszaniu się pomiędzy granicami, jednak spora część wypoczywających wprost sugerowała, że wybierając się na wakacje w Polsce, chcieli oni ratować lokalną społeczność. Przyjeżdżały do nas osoby z całej Polski. Wczasowicze równie chętnie korzystali także z możliwości wykorzystania bonów turystycznych.
Hotelarze zwracają także uwagę, że rok wcześniej we wrześniu nie było prawie żadnych rezerwacji. W tym roku natomiast na pierwszy rzut oka widać, że będzie znacznie lepiej.

Przyszłość w dalszym ciągu jest niepewna

Mimo tego, że sezon ten można uznać za stosunkowo udany, niemal wszyscy zapytani hotelarze zgodnie stwierdzili, że w dalszym ciągu czują się oni bardzo niepewnie. Fakt udanego sezonu pozwolił im co prawda na odłożenie kilku groszy, jednak perspektywa nasilenia się obostrzeń sprawia, że wielu z nich w dalszym ciągu obawia się rozwoju wydarzeń. Można także usłyszeć głosy, twierdzące, że bardzo negatywnie na zarobki wpływa niewyobrażalnie wysoka inflacja. To kolejny problem, którym zaniepokojeni są hotelarze. Mimo zbliżonej liczby turystów, do tej którą można było zaobserwować w zeszłym roku, rentowność interesu jest znacznie niższa.

Cieszymy się, że mimo wielu problemów, branża turystyczna, chociaż w tym roku wyszła na swoje. Mamy również nadzieje, że nadchodzące lata będą jeszcze bardziej owocne.