Kolejna współpraca Policji i Straży leśnej

Kolejna współpraca Policji i Straży leśnej

O tym, jak ważna jest współpraca służb, wie doskonale każdy. Ostatnio taką zorganizowaną akcje mogliśmy zobaczyć w wykonaniu dzielnicowych z II komisariatu policji, którzy we współpracy z funkcjonariuszami Straży leśnej, skontrolowali pobliskie lasy oraz akweny wodne. Akcja miała na celu skontrolowanie, czy obywatele nie wjeżdżają nielegalnie do lasów państwowych, czy też nie kradną drewna

Nie tylko kontrola

Kontrolowane były tereny w obrębie gminy Bieskierz. Policjanci wraz ze strażnikami Leśnymi skontrolowali między innymi pobliskie lasy. Chcieli oni sprawdzić, czy obywatele nie dopuszczają się kradzieży drewna na terenie lasu. Zwracano także uwagę, czy nikt nie omija zakazu wjazdu na tereny lasów państwowych. Jednak sama akcja nie miała na celu, tylko kontroli. Była to tez doskonała okazja dla funkcjonariuszy, aby wymienić doświadczenia oraz spróbować spojrzeć na sprawę z perspektywy innej jednostki.

Notoryczne kradzieże

Niestety mimo wielu apeli zarówno strażników leśnych, jak i policji, cały czas dochodzi do licznych kradzieży drewna opałowego. Najgorzej jest nocą porą, kiedy to potrafi przyjechać nawet kilka samochodów dostawczych, których pasażerowie pod osłoną nocy kradną państwowe drewno na potęgę. Przypominamy, że takie działanie jest zagrożone wysoką karą grzywny.

Więcej tego typu akcji

Chociaż to nie pierwsza tego typu akcja zorganizowana na terenie naszej gminy, funkcjonariusze już zapowiadają, że będzie ich więcej. To doskonała okazja, aby poznać problemy związane z działalnością przestępczą na terenie lasów państwowych. Dzięki organizacji takiej współpracy obie organizacje uczą się poznawać problemy, z jakimi borykają się na co dzień ich koledzy.

Cieszymy się, że funkcjonariusze coraz częściej decydują się na takie łączone działania. To dokonały przykład na to, że współpraca służb zawsze przynosi lepsze rezultaty. Szczerze także liczymy, że działań tego typu w naszym regionie będzie zdecydowanie więcej, co znacząco wpłynie na poziom bezpieczeństwa w naszym regionie.