Spotkanie informacyjne dla seniorów

Spotkanie informacyjne dla seniorów

Kilka dni temu w goleniowskim Centrum Aktywności Lokalnej odbyło się spotkanie, którego celem było zwiększenie świadomości osób starszych na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, na które są narażeni. Cała akcja została zainicjowana przez Przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, które odwiedziły seniorów.

Jakie niebezpieczeństwa czyhają na seniorów?

Właśnie tego mogliśmy dowiedzieć się podczas zorganizowanego spotkania. Zostało poruszonych tam naprawdę wiele tematów odnośnie do niebezpieczeństw, które czyhają na każdym kroku. Nie zabrakło tutaj obszernej informacji co do nowych metod oszustów, podających się między innymi za członków rodziny. Mowa tutaj oczywiście o popularnej w ostatnich latach metodzie na wnuczka oraz jej pochodnych. Policjantki pokazały, jak może wyglądać przykładowy telefon od oszusta, który próbuje wyłudzić od seniora sporą ilość gotówki, podając się za jego wnuka. Nie zabrakło także wielu przydatnych informacji odnośnie niebezpieczeństw, na które natknąć mogą się seniorzy w sieci.

Takie akcje przynoszą efekty

Pokazują to statystyki. Tylko dzięki akcjom tego typu udało się uniknąć wielu próbom wyłudzeń pieniędzy. Seniorzy mają coraz większą świadomość odnośnie tego, na jakie telefony uważać i jak nie dać się oszukać. Doskonałym tego przykładem jest sytuacja, która miała miejsce kilka dni temu w Żywcu, gdzie oszuści kilkukrotnie próbowali od przypadkowych osób starszych wyłudzić gotówkę, jednak żadna z ich prób nie przyniosła pożądanego efektu właśnie ze względu na fakt, że seniorzy doskonali zdawali sobie sprawę, że mają do czynienia z oszustami. Właśnie takie sytuacje dokładnie pokazują, że warto organizować tego typu akcje informacyjne.

Na koniec, każdy z uczestników otrzymał od policjantek broszury informacyjne, z których będą mogli dowiedzieć się jak nie dać się oszukać, oraz jakie kroki należy wykonać, aby czuć się bezpiecznie.