Mniej narkotyków na ulicach

Mniej narkotyków na ulicach

Do takich wniosków możemy dojść, zaglądając do policyjnych statystyk. Niewątpliwie jest to spowodowane doskonałą organizacją służb mundurowych, których aktywne działania na rzecz przeciwdziałania rozprowadzeniu środków odurzających na terenie naszego kraju sprawiają, że widać w tej kwestii ogromne postępy. Pracy oczywiście jest jeszcze bardzo dużo, jednak cieszy fakt, że praca funkcjonariuszy przynosi rezultaty.

Większa świadomość społeczna

To niewątpliwie jeden z ważniejszych czynników, który ma wpływ na tę sytuację. Licznie organizowane akcje, mające na celu informowanie społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie za sobą zażywanie środków uderzających, przynoszą pożądane efekty. To właśnie dzięki takim działaniom, zwłaszcza młodsza część społeczeństwa jest świadoma zarówno skutków zażywania tego typu środków, jak i konsekwencji, które grożą za ich posiadanie.

Liczne zatrzymania

Policjanci z wydziałów narkotykowych w całym kraju, prowadzą działania mające na celu namierzenie oraz zatrzymywanie osób, które mogą wprowadzać do obrotu zakazane środki. To bardzo ważne, ponieważ zorganizowane działania pomagają rozbijać także duże grupy przestępcze, które od lat zajmują się tym procederem. Całkiem niedawno została rozbita grupa, która mogła liczyć nawet 200 osób. Narkotyki, które mogli oni wprowadzić na czarny rynek, mogły mieć wartość nawet 25 milionów złotych.

Odpowiedzialne społeczeństwo

Policja dziękuje także wszystkim obywatelom, którzy przyczyniają się do łapania osób, które mogą prowadzać narkotyki do obrotu. Bardzo często otrzymują oni nawet anonimowe zgłoszenia od osób, które mają podstawy twierdzić, że ktoś z ich bliskiego otoczenia może zajmować się handlem narkotykami. Mundurowi każde takie zgłoszenie traktują bardzo poważnie i sprawdzają dokładnie każdy tego typu krok. To także my, zwykli obywatele mamy szansę przyczynić się do bezpieczeństwa.

Policja apeluje

Bardzo ważne jest, aby w takich sytuacjach szybko i odpowiednio zareagować. Jeśli widzimy, że nasze dziecko zachowuje się od jakiegoś czasu podejrzanie, wraca późno do domu i jest „inne” niż wcześniej, może być to oznaka tego, że wpadło ono w tarapaty i może zażywać środki odurzające. Nie bójmy się podjąć z dziećmi tego trudnego tematu. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie, może okazać się kluczowe do rozwiązania problemu.