Tegoroczne Mikołajki w Darłowie skromniejsze z powodu pandemii

Tegoroczne Mikołajki w Darłowie skromniejsze z powodu pandemii

Ulubione święto wszystkich dzieci, Mikołajki, niemal każdego roku jest hucznie obchodzone w Darłowie. Tym razem miasto również zdecydowało się zapewnić najmłodszym mieszkańcom miasta odrobinę magii. Mikołaj przybędzie prosto z Laponii, a spotkaniu z nim towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Atrakcje dostosowane do warunków pandemicznych

Jesteśmy w samym środku czwartej fali i niestety w tym roku nie uda się zorganizować fantastycznej wioski, w której znajdują się stragany ze smakołykami i wiele innych ciekawych wyrobów świątecznych. Nie będzie również sceny muzycznej, która jest nieodłącznym elementem wielu wydarzeń w przestrzeni miejskiej.

Bynajmniej jednak nie będzie smutno i ponuro. Będzie zagroda ze zwierzętami, konkurs, będzie pani mikołajowa, której będzie można wręczyć swój list do Mikołaja z prośbą o prezenty. Dzieci będą miały dla siebie sporo atrakcji!

Swój wkład w wydarzenie ma również Darłowski Ośrodek Kultury. Tego dnia Kino Bajka wyświetli aż dwa świąteczne filmy. Na 12:00 zaplanowano film Mikołaj w każdym z nas 2, a na 17:00 Jak zostać świętym Mikołajem 2. Wstęp do kina na oba wspomniane wcześniej seanse będzie bezpłatny. Warto skorzystać!

Podróż Mikołaja przez miasto

Atrakcje 6 grudnia rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast o 14:00 Mikołaj ruszy w drogę po mieście, by odwiedzić różne miejsca na mapie miasta, gdzie z pewnością także będą czekały na niego dzieci. Niestety sanie Mikołaja są obecnie w warsztacie, przygotowywane do Bożego Narodzenia. Zamiast reniferów i sań będzie zatem samochód retro, który z pewnością będzie wyróżniał się na ulicach Darłowa.

Pędzący swoim samochodem Mikołaj zatrzyma się na Wyspie Łososiowej, przy Zamku w Darłowie i na placu zabaw przy Osiedlu Południe. Po objeździe nastąpi uroczyste włączenie choinki na miejskim rynku. Trudno powiedzieć, o której godzinie dokładnie to nastąpi, ale o 15:00 warto już być na placu!

Święta zbliżają się wielkimi krokami, choć trudno uwierzyć, jak szybko leci ten czas! Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, być może tutaj znajdziesz inspirację: https://www.gramija.pl/najlepsze-prezenty-dla-zapalonego-gracza/.