Darłowo będzie przyciągać więcej turystów?

Darłowo będzie przyciągać więcej turystów?

W Darłowie coraz częściej mówi się o planach inwestycyjnych na rok 2022. Miasto stara się o kolejne dofinansowania w ramach Polskiego Ładu, by zmodernizować tak zwaną Patelnię. W przyszłości ta okolica ma stać się atrakcją turystyczną i miejscem pracy dla wielu mieszkańców Darłowa. Ambitne plany mieszkańcy przyjęli z rezerwą, pytając o remonty dróg w mieście.

Aleja Bursztynowa i magistrala wodociągowa

Samorząd Darłowa stawia na estetykę i funkcjonalność. Jedną z najważniejszych inwestycji na przyszły rok będzie budowa magistrali wodociągowej. Obecny system poważnie niedomaga, co negatywnie wpływa na jakość i komfort życia mieszkańców.

Władze miasta położyły również duży nacisk na rozwój terenów inwestycyjnych. Na terenie dzisiejszej Patelni ma powstać teren rekreacyjny, pas zieleni i miejsca na drobne biznesy, między innymi bary i sklepy z pamiątkami. Dużo emocji wzbudzają również plany budowy imponującej promenady widokowej.

Modernizacja Patelni może przysłużyć się wszystkim mieszkańcom Darłowa. Nie chodzi wyłącznie o walory estetyczne, ale również nowe miejsca pracy. Władze miasta nie ukrywają, że teren wzbudza zainteresowanie inwestorów, co z pewnością przełoży się na nowe miejsca pracy.

Dziurawe drogi irytują mieszkańców Darłowa

Mieszkańcy Darłowa doceniają starania samorządu, ale patrzą na najbliższe lata bardziej przyziemnie. W komentarzach dotyczących planów inwestycyjnych pojawiają się pytania o remonty dróg w mieście. Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego miasto nie stara się o dotacje właśnie na ten cel, który wydaje się pilny.

Burmistrz miasta zaapelował o wyrozumiałość i przypomniał o niedawnym remoncie jednego odcinka lokalnej drogi. Według jego zapewnień Darłowo doczeka się również modernizacji dróg, jednak musimy na to jeszcze trochę poczekać. Miasto przejęło wiele dziurawych dróg powiatowych i teraz przygotowuje się do prac w zakresie ich modernizacji.

Ze słów burmistrza wynika, że rozwój terenów inwestycyjnych jest priorytetem, ponieważ przyniesie to mieszkańcom więcej korzyści. Co ciekawe, nacisk na rozwój turystyki kładzie również znajdujące się niedaleko Świnoujście. Możesz przeczytać o tym na stronie: https://swinfo.pl/2021/12/swinoujscie-wyda-780-mln-zl-na-inwestycje-w-2022-roku/.