Szkoła Podstawowa nr 3 odnowiona!

Szkoła Podstawowa nr 3 odnowiona!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie mają do swojej dyspozycji odnowione fragmenty szkoły. Zmianie uległy przede wszystkim łazienki, które są schludne i przystosowane do osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesny wystrój to nie wszystko, uczniowie poczują także większy komfort cieplny dzięki modernizacji instalacji grzewczej oraz instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Inwestycja za 1,5 miliona złotych

Zaawansowany remont w Szkole Podstawowej nr 3 zrealizowano dzięki środkom z budżetu miasta. Remont zaplanowano już w 2020 roku. Inwestycja w całości pochłonęła 1,5 miliona złotych. Dzięki tym środkom wymieniono instalację grzewczą w budynku, a także odremontowano łazienki.

Od teraz uczniowie mają do swojej dyspozycji estetyczne, praktyczne toalety oraz 10 kabin prysznicowych. Nowe urządzenia sanitarne z pewnością poprawią komfort i bezpieczeństwo dzieci. W dobie Covid-19 takie szczegóły są niezwykle istotne.

Najwięcej pieniędzy pochłonęła wymiana starych, niesprawnych grzejników. Łącznie zamontowano ponad 200 nowych grzejników z dopasowanymi rurami. Sieć rur tworzy ciąg o długości ponad 1,5 km. Pracy było więc sporo, ale dzięki temu szkoła będzie lepiej przystosowana i wolna od tak zaawansowanych remontów przez wiele długich lat.

Ostatnim elementem prac modernizacyjnych był wprowadzenie wentylacji mechanicznych we wszystkich łazienkach w budynku.

Szkoła przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami

Istotnym elementem modernizacji SP nr 3 w Darłowie jest przystosowanie łazienek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wszystkie nowe budynki są przyjazne osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, ale stare budownictwo jest pod tym względem koszmarne.

Osoby z niepełnosprawnościami stanowią duży odsetek społeczeństwa i zasługują na to, by móc bez przeszkód korzystać z miejsc użyteczności publicznej. Uwzględnianie potrzeb osób z niepełnosprawnościami stanowi o jakości projektu. SP nr 3 nie wyklucza już uczniów z niepełnosprawnościami poprzez brak dostępu do toalety.

Tym, że Polska staje się coraz bardziej przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, chwalił się ostatnio Andrzej Duda. Istotnie wiele się w naszym kraju zmienia, choć prezydent wypowiadał się nieco zbyt optymistycznie. Ale przecież nie od razu Rzym zbudowano.