Zamek Książąt Pomorskich otrzyma zachodnie skrzydło?

Zamek Książąt Pomorskich otrzyma zachodnie skrzydło?

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie to duma miasta i ciekawy obiekt turystyczny, który pierwszego poważnego remontu po wojnie doczekał się w latach 70. Kilka tygodni temu pojawiły się wieści o możliwości dawnej rozbudowy zamku. Władze obiektu otrzymały zgodę na badania archeologiczne pod zachodnim skrzydłem.

Zachodnie skrzydło pojawi się za kilka lat?

Budowa części zamku oparta na wykopaliskach archeologicznych i wiedzy zaczerpniętej z dokumentów nie jest prosta. Same badania potrwają kilka lat, a do tego potrzebne są również środki finansowe. Władze Zamku Książąt Pomorskich wkrótce rozpoczną starania o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wstępnie mówi się o kwocie kilku milionów złotych.

Po zakończeniu prac archeologicznych przyjdzie czas na wykonanie i realizację projektu budowy zachodniego skrzydła. Łącznie z dokumentacją budowa z pewnością potrwa kilka lat, ale warto poczekać na finał. Dzięki tej inwestycji Zamek Książąt Pomorskich będzie jeszcze atrakcyjniejszy turystycznie. Znajdzie się również więcej miejsca na eksponaty i wernisaże, które przyciągną wielu miłośników sztuki.

Wystawy w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Muzeum znajdujące się w Zamku Książąt Pomorskich jest stosunkowo młode, ponieważ pierwsze prace mające na celu przywrócenie dawnego wyglądu obiektu zakończono około 1930 roku. Jak na kilkadziesiąt lat działalności przerwanej II Wojną Światową, muzeum posiada wiele ciekawych eksponatów.

Część wystaw poświęcona jest ściśle sztuce sakralnej ziemi sławieńskiej. W muzeum można poznać wiele wspaniałych ciekawostek związanych z regionem. Warto zwrócić uwagę także na wystawę sztuki Bliskiego Wschodu. Piękne i egzotyczne eksponaty oczarują każdego!

Na uwagę zasługują także komnaty mieszkalne oraz salka bursztynowa, w której można zobaczyć nieobrobione, fantastyczne okazy prawdziwego bursztynu. To tylko przykłady znakomicie przygotowanych wystaw.

Bilet wstępu na teren obiektu kosztuje 21 zł. Uczniowie i studenci mogą skorzystać z ulgi, dzięki której bilet kosztuje 19 zł. Cennik ten dotyczy ekspozycji głównych. Za zwiedzanie wieży i dziedzińca należy dopłacić kilka złotych. Naprawdę warto!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat historii Polski i Pomorza, zajrzyjcie na stronę: https://www.nieznanahistoria.pl/.