Ferie zimowe w Darłowie. Dzieci nie będą się nudzić!

Ferie zimowe w Darłowie. Dzieci nie będą się nudzić!

Część polskich województw rozpoczęła właśnie ferie zimowe. W Darłowie zaplanowano z tej okazji szereg zajęć i warsztatów, które urozmaicą dzieciom dni wolne od szkoły. W ostatnich latach było takich dni bardzo dużo, dlatego uczniowie z całą pewnością nie będą mieli zamiaru pozostawać w domach. Jak zaznaczają organizatorzy atrakcji, zajęcia zorganizowano zgodnie z obostrzeniami.

Zajęcia w bibliotece, warsztaty ceramiczne i nauka szycia

W tym roku postarano się, by uczniowie z Darłowa mieli szansę spędzić dni wolne aktywnie i ciekawie. Zajęć do wyboru będzie wiele. Szczególnie interesujące mogą okazać się warsztaty ceramiczne i warsztaty szycia, ponieważ na co dzień uczniowie nie mają do czynienia z tego typu rozrywką. A przecież szycie i tworzenie wyrobów ceramicznych może bardzo pomóc w rozwoju artystycznym młodzieży.

Zajęcia praktyczne będą odbywały się w Poczekalni Kultury i w Pracowni Ceramicznej Szkło 44. Ze swoją ofertą ruszyła także Miejska Biblioteka Publiczna. Ta propozycja będzie idealna dla wszystkich miłośników czytania.

Na wszystkie zajęcia w trakcie ferii obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Szczegóły dotyczące spotkań opublikowano na stronie Darłowo Nasze Miasto.

Kino, muzyka i tańce podczas ferii w Darłowie

Młodsi uczniowie mogą skorzystać ze specjalnej oferty muzyczno-tanecznej. Bezpłatne zajęcia z muzyki i śpiewu poprowadzą osoby prywatne. Dzieci będą mogły zapisać się również na warsztaty taneczne, a starszym uczniom z pewnością spodoba się nauka break dance.

Interesująco będzie także w Kinie Bajka, gdzie przez całe ferie dzieci będą miały do dyspozycji ciekawy repertuar. 1 i 8 lutego kino zorganizowało bezpłatne spektakle dla dzieci. Oba odbędą się o godzinie 17:00.

Ze względu na pandemię koronawirusa zajęcia będą odbywały się w mniejszych grupach, a na większość z nich trzeba będzie się wcześniej zapisać. Propozycji jest na tyle dużo, że chętne dzieci z łatwością znajdą interesujące zajęcia dla siebie. Warto dobrze wykorzystać czas wolny i nie dać się nudzie!